23. září 2014

Kurz ornitologie Orlické Záhoří


První kurz trval tři celé dny. Byl zaměřen na praktickou ornitologii. Dotkli jsme se témat jako je poznávání ptáků, metody výzkumu a monitoringu, kroužkování a určování stáří či pohlaví nebo historie krajiny. Našli jsme čas i na společné chvíle. Měli jsme tři velké přednášky, prochodili jsme okolní louky a přilehlé lesy. Chodili jsme spát pozdě v noci a vstávali brzo ráno. Bylo to krátké a intenzivní. A bylo to fajn


Kurz dostal pozitivní hodnocení. My teď přemýšlíme, kam vykročit dál. Zopakujeme to? Zkusíme něco nového?Velké poděkování patří všem těm, kteří ke kurzu přímo přispěli. Ale asi nejlepším poděkováním bude podívat se přímo na vybrané komentáře účastníků:
V neposlední řadě díky také všem, kteří už více něž deset let drží monitoring v Orlickém Záhoří v chodu a baví je to! Díky vám je na čem stavět.

Fotky účastníků k nahlédnutí:
ZDE a ZDEZa ornitologickou stanici Orlické Záhoří
organizátoři kurzu
Kamil Hromádko
&
Vojtěch Brlík

1 komentář:

  1. Anonymní14/1/15 11:08

    Dobrý den, pokud bych mohl přidat svůj názor, resp. přání, bylo by to jednoznačně opakování kurzu! Nejen pro tu spoustu kladných komentářů, ale především proto, že jsem se z pracovních důvodů vloni nemohl zúčastnit, což mě velice mrzi! Držím Vám palce!
    M. Cihlář

    OdpovědětVymazat

Zanechte nám zde vzkaz...